Recenze filmu: When a Stranger Calls

5. března 2013 v 20:16 | Veruuu |  Recenze
Ahoj, dneska jsem se koukla na jeden horor, a tak mě napadlo, že napíšu jeho "recenzi". Jak jste se dozvěděli v nadpisu, jmenuje se When a Stranger Calls, česky Na lince je vrah.
Režie: Simon West
V hlavní roli: Camilla Belle
Z roku: 2006
Tenhle americký film mě překvapil ve dvou věcech: 1) není to krvák, kde jde jen o co nejděsivější záběr, jak to většinou bývá; 2) stále něčím překvapoval.
Ze začátku nečekejte nic moc velkou akci, ale to je snad samozřejmost. Jen se zkrátka dozvíte, proč středoškolská studentka Jill Johnsonová musí hlídat děti. Nudnější začátek ale naprosto skvěle vyrovná dechberoucí (doslova) atmosféra potom, co Jill přijede do domu, kde má hlídat. Chvilku po okamžiku, co rodiče dětí opustí dům, se začnou dít velice zvláštní věci, resp. začnou ji obtěžovat velice zvláštní telefonáty. V sluchátku byl povětšinou slyšet pouze dech, nebo slova, při níž tuhla krev v žilách (nelžu).
Když už to Jill nemůže vydržet, rozhodne se zkontaktovat rodiče dětí a policii. Rodiče dětí nejsou k dispozici, proto je naprosto vystresovaná studentka nucena se spolehnout na policii. Bohužel, jelikož se nejedná o výhružky, apod., tak policie nedokáže zasáhnout, záhadný muž vlastně nedělá nic špatného, jenom ji trochu straší. Jill se maličko uklidní, ale netrvá to dlouho a opět se ozve protivný zvuk telefonu. "Zkontrolovala jsi děti?" V Jill hrkne a půjde se podívat nahoru. A zase - zvoní telefon. Jill si ho přiloží k uchu, tentokrát skoro vyskočí z kůže: "Tak co? Jsou děti v pořádku?" - Pokud to někomu nedošlo, Jill trklo, že ten dotyčný mužíček ji nejspíš sleduje, jinak by nevěděl, že šla děti zkontrolovat. Volá policii. Tam ten chápek řekne, že až příště bude záhadný volat, bude nejlepší, když s ním bude Jill mluvit víc než 60 sekund. Tak bude moci policie zjistit, kde se schovává. Přijdou další rány a zvuky.
Opravdu vám z toho bude běhat mráz po zádech. V těch "horších" hororech očekáváte, že co krok hlavního hrdiny, to mrtvola, ale tady jste NIKDY nemohli vědět, z jakého stínu se tajemný ukáže, nebo jestli se vůbec ukáže. Brr... :D
Když znovu zvoní telefon, je to policie se strašnou zprávou: ON je s Jill v domě, v tom samém domě, pod tou stejnou střechou. Proč si ho Jill nevšimla? Důvod je prostý - jak řekla na začátku filmu, jejich záchod je velký jako celý její pokoj (= mají barák jako kráva :D).
Studentka tedy začne bojovat o svůj život a o život dvou dětí, které ani nezná, ale přesto jí je život jejich dražší, než její vlastní. ♥
Co se týká konce, tak se k hororu docela hodil. A přesto nebyl obyčejný, což znamená: studentka nebyla rozporcována na kusy a následně snědena.
Plus a mínus: V některých částech bylo fakt poznat, že jde o film, žádnou realitu. Normální člověk, který je tak průměrně statečný a průměrně ostražitý, by rozhodně nedokázal rozumně uvažovat v situacích, které se ve filmu naskytly, a to Jill zvládla. Dále mi přišlo zvláštní, že i přes to, že v domě stále zvonil telefon a byl slyšet alarm, tak se děti nevzbudily. A poslední mínus - k Jill přišla kamarádka, "na návštěvu". Když se Jill ptala, jak se dostala dovnitř, odezvou jí bylo: garáž je otevřená. Takže rodiče dětí řešili alarm, ale aby zavřeli garáž, tak to ne? :O
Co se mi na filmu líbilo, byla ta hudba. Dokonale vystihovala to, jak se Jill musela cítit.
Rozhodně doporučuju, pokud jste slabší povaha, která má i přes svůj hendikep ráda horory. :D Nebo pokud jste rádi překvapováni. ;) Nejednalo se o žádnou slátaninu všeho možnýho, kde krev teče jedním proudem.
Hodnocení: 8 bodů z 10
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Mám napsat další recenzi?

Ano.
Ne.

Komentáře

1 Sisy Sisy | Web | 5. března 2013 v 20:31 | Reagovat

Juj :) Horoooor xD Mě rodiče dovolili jen texaskej masakr, ale na ten jsem se vydržela dívat 3 minuty xD

2 Anýý Anýý | E-mail | Web | 6. března 2013 v 15:08 | Reagovat

Film jsme neviděla, protože se na horory nějak nedívám a ani se na něj nepodívám :-)

3 Zrozená v (k) temnotě Zrozená v (k) temnotě | Web | 6. března 2013 v 18:35 | Reagovat

Jů. Vypadá to zajímavě :) Určitě na něj někdy kouknu ... s kámoškou :D Nemám ráda záhadný telefonáty :D Stačila mi ta chvilka, kdy se mi téměř zastavilo srdce, když tý holce v kruhu volala máma.. :D :D
Ale jinak: Horory s hromadou krve jsou fájn :D Třeba Pach krve :D Tam z lidí dělaj guláše :D

4 me-a-n-d-you me-a-n-d-you | E-mail | Web | 7. března 2013 v 14:50 | Reagovat

na horory moc nekoukám,ale tenhle si určitě pustím! :))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama